Higienistka Anna Zalewska

Anna Zalewska – Dyplomowana Higienistka Stomatologiczna i Asystentka Stomatologiczna. Anna Zalewska to uśmiechnięta perfekcjonistka, która z ogromnym zamiłowaniem i zaangażowaniem traktuje swoją pracę.

„Piękne uśmiechy to jej misja”

Higienistka Anna Zalewska – edukacja

Jako Dyplomowana Higienistka stomatologiczna oraz Wykładowca w Szkole dla Higienistek w Łodzi, Anna Zalewska skupia swoją ścieżkę zawodową na nieustannym podnoszeniu zarówno swoich kwalifikacji i dzieleniu się wiedzą z innymi.

Jej edukacja obejmuje szereg specjalistycznych kursów, w tym Kurs Wybielania Profesjonalnego oraz Kurs Doskonałej Obsługi Pacjenta. Jest stałą uczestniczką konferencji, sympozjów, targów stomatologicznych i zjazdów zespołów medycznych, co pozwala jej na ciągłe rozwijanie się i być na bieżąco z najnowszymi trendami w stomatologii.

Higienistka Anna Zalewska- praca w Gabinecie OrtoArte

Specjalizując się w profesjonalnej higienizacji jamy ustnej zgodnie z protokołem GBT (Guided Biofilm Therapy), wykorzystuje swoje ulubione urządzenie – AIR®FLOW MAX, aby przywracać swoim Pacjentom zdrowy i lśniący uśmiech, przy maksymalnym komforcie podczas zabiegu. Higienizacja może być przyjemnością 🙂

Wykonuje również profesjonalne wybielanie gabinetowe z użyciem nowoczesnych lamp lub indywidualnie dopasowanych nakładek.

Jest nie tylko ekspertką w swojej dziedzinie, ale także osobą niezwykle pozytywną i uśmiechniętą, która zawsze wsłuchuje się w potrzeby swoich Pacjentów. Podczas zabiegów zapewnia bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę, promując zdrowe przyzębie i ochronę jamy ustnej.

Profilaktyka Stomatologiczna 

Pod pojęciem profilaktyka kryją̨ się̨ zabiegi takie jak:

  • lakowanie – zabieg profilaktyczny, który zabezpiecza przed próchnicą̨ powierzchnie żujące zębów przedtrzonowych i trzonowych dzieci
  • fluoryzacja – polega na miejscowym dostarczaniu fluoru do szkliwa, nie dostarczając go jednocześnie do reszty organizmu. Jest to jeden z podstawowych zabiegów profilaktycznych w stomatologii. Trwa bardzo krótko, bo zaledwie kilka minut. Polega na pokryciu dobrze oczyszczonych uprzednio z kamienia zębów specjalną substancją zawierającą leczniczą dawkę̨ fluoru. Po naniesieniu na zęby użyta substancja zaczyna uwalniać fluor, który jest wbudowywany do struktury szkliwa.
  • instruktaż̇ higieny jamy ustnej – polega na nauce szczotkowania i nitkowania zębów. Doborze odpowiedniego rodzaju szczoteczki (manualnej, elektrycznej, sonicznej) oraz akcesoriów (irygatora, nitki, pasty, płukanki) do codziennej higieny jamy ustnej 

Higienizacja w protokole GBT

Guided Biofilm Therapy (GBT) jest modułowym protokołem nowoczesnej sesji profilaktycznej. Osiem oddzielnych modułów GBT można indywidualnie dostosować do danego zabiegu i stanu pacjenta. Dopasowanie to jest możliwe podczas terapii wstępnej, jak i przy leczeniu podtrzymującym. 

Guided Biofilm Therapy (GBT) to ustandaryzowany, usystematyzowany, oparty na analizie ryzyka i zorientowany na potrzeby pacjenta protokół profilaktyczny. Został stworzony na podstawie najnowszych odkryć naukowych i zaawansowanych technologii w celu skutecznego zarzadzania biofilmem. 

GBT zostało opracowane wspólnie przez EMS, Swiss Dental Academy (SDA), uniwersytety i różnych klinicystów. Oprócz skutecznego oczyszczania i wysokiego stopnia ochrony tkanek celem zabiegu jest maksymalizacja komfortu pacjenta i klinicysty. 

Przebieg zabiegu został dokładnie zbadany, jeżeli chodzi o technologię i materiały, a jego skuteczność́ została potwierdzona na podstawie dowodów. To samo dotyczy zadowolenia pacjenta z poszczególnych etapów:

  • Zabieg rozpoczyna się od przywitania pacjenta. Przeprowadzeniem obszernego wywiadu i badania wstępnego.
  • Wybarwienie briofilum w celu dokładnego określenia wskaźnika płytki nazębnej, aby zmotywować́ pacjenta i poprawić́ jego domową higienę̨ jamy ustnej oraz aby profesjonalnie i skutecznie usunąć́ biofilm. W celu ochrony twardych tkanek zęba tylko miejsca z widocznym zabarwieniem poddajemy zabiegowi. 
  • Zarzadzanie biofilmem – ponieważ̇ biofilm jest obecnie wyraźnie rozpoznany jako główna przyczyna najbardziej powszechnych chorób przyzębia, rozpoczynamy od naddziałowego i poddziąsłowego jego usunięcia poprzez piaskowanie.
  • Zarzadzanie zmineralizowanym kamieniem nazębnym – po piaskowaniu następuje ukierunkowane usuniecie naddziąsłowego i poddziąsłowego kamienia nazębnego. Skupiamy się tutaj bardzo na ochronie tkanek, tzn. usuwamy kamień́ naddziąsłowy tylko tam, gdzie jest on widoczny. Poddziąsłowo kierujemy się pomiarami periodontologicznymi i zgłębnikowaniem. 
  • Po przeprowadzonym zabiegu nakładamy na czyste szkliwo substancję zawierającą leczniczą dawkę̨ fluoru.
  • Umawiamy pacjenta na wizytę kontrolną i cały cykl wizyt w zależności od indywidualnych potrzeb 
  • pacjenta.