Higienistka Paulina Koziar

Paulina Koziar przyszła Higienistka emanuje spokojem i opanowaniem. Jej pozytywne nastawienie i zaraźliwy uśmiech sprawiają, że wizyty u niej są nie tylko korzystne dla zdrowia jamy ustnej, ale również stanowią przyjemne doświadczenie.

„Świadoma codzienna pielęgnacja – klucz do zdrowego uśmiechu każdego dnia!”

Paulina Koziar przyszła Higienistka – edukacja

Koncentruje się na ciągłym podnoszeniu swoich kwalifikacji poprzez uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach. Uzyskała tytuł Dyplomowanej Higienistki w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych.

Paulina swoją drogę zawodową w stomatologii od samego początku ukierunkowała na pracę z Pacjentem ortodontycznym. 

Paulina Koziar jako przyszła Higienistka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak kluczowa jest profilaktyka w dbaniu o zdrowie jamy ustnej. Swoją wiedzę i pasję przekłada na praktykę w sposób pogodny, ale zarazem konkretny. Wspiera i motywując swoich Pacjentów do regularnej pielęgnacji i dbałości o uśmiech każdego dnia. Co więcej, jej indywidualne podejście do każdego przypadku i empatyczne wsparcie sprawiają, że Pacjenci czują się naprawdę zaopiekowani i wysłuchani. 

Takie prowadzenie wizyt przez przyszłą Higienistkę Paulinę Koziar, sprawia, że każde spotkanie jest nie tylko krokiem do lepszego zdrowia jamy ustnej, ale też momentem, na który Pacjenci czekają z uśmiechem. Dzięki niej profilaktyka staje się nie tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością.

Paulina Koziar przyszła Higienistka- praca w Gabinecie OrtoArte:

Czynnie asystuje podczas wizyt ortodontycznych, będąc dużym wsparciem dla lekarza ortodonty, dba o płynność i efektywność każdej wizyty.

Pomaga w projektowaniu 3D w ortodoncji.

Zajmuje się profilaktyką dzieci, młodzieży w protokole GBT (Guided Biofilm Therapy). Zajmuje się również przygotowaniem profilaktycznym i motywacją dzieci i młodzieży przed oraz w trakcie leczenia ortodontycznego.

Profilaktyka Stomatologiczna 

Pod pojęciem profilaktyka kryją̨ się̨ zabiegi takie jak:

  • lakowanie – zabieg profilaktyczny, który zabezpiecza przed próchnicą̨ powierzchnie żujące zębów przedtrzonowych i trzonowych dzieci
  • fluoryzacja – polega na miejscowym dostarczaniu fluoru do szkliwa, nie dostarczając go jednocześnie do reszty organizmu. Jest to jeden z podstawowych zabiegów profilaktycznych w stomatologii. Trwa bardzo krótko, bo zaledwie kilka minut. Polega na pokryciu dobrze oczyszczonych uprzednio z kamienia zębów specjalną substancją zawierającą leczniczą dawkę̨ fluoru. Po naniesieniu na zęby użyta substancja zaczyna uwalniać fluor, który jest wbudowywany do struktury szkliwa.
  • instruktaż̇ higieny jamy ustnej – polega na nauce szczotkowania i nitkowania zębów. Doborze odpowiedniego rodzaju szczoteczki (manualnej, elektrycznej, sonicznej) oraz akcesoriów (irygatora, nitki, pasty, płukanki) do codziennej higieny jamy ustnej 

Higienizacja w protokole GBT

Guided Biofilm Therapy (GBT) jest modułowym protokołem nowoczesnej sesji profilaktycznej. Osiem oddzielnych modułów GBT można indywidualnie dostosować́ do danego zabiegu i stanu pacjenta, czy to podczas terapii wstępnej, czy przy leczeniu podtrzymującym. 

Guided Biofilm Therapy (GBT) to ustandaryzowany, usystematyzowany, oparty na analizie ryzyka i zorientowany na potrzeby pacjenta protokół profilaktyczny, który został stworzony na podstawie najnowszych odkryć naukowych i zaawansowanych technologii w celu skutecznego zarzadzania biofilmem. 

GBT zostało opracowane wspólnie przez EMS, Swiss Dental Academy (SDA), uniwersytety i różnych klinicystów. Oprócz skutecznego oczyszczania i wysokiego stopnia ochrony tkanek celem zabiegu jest maksymalizacja komfortu pacjenta i klinicysty. 

Przebieg zabiegu został dokładnie zbadany, jeżeli chodzi o technologię i materiały, a jego skuteczność́ została potwierdzona na podstawie dowodów. To samo dotyczy zadowolenia pacjenta z poszczególnych etapów:

  • Zabieg rozpoczyna się od przywitania pacjenta. Przeprowadzeniem obszernego wywiadu i badania wstępnego.
  • Wybarwienie briofilum w celu dokładnego określenia wskaźnika płytki nazębnej, aby zmotywować́ pacjenta i poprawić́ jego domową higienę̨ jamy ustnej oraz aby profesjonalnie i skutecznie usunąć́ biofilm. W celu ochrony twardych tkanek zęba tylko miejsca z widocznym zabarwieniem są poddawane zabiegowi. 
  • Zarzadzanie biofilmem – ponieważ̇ biofilm jest obecnie wyraźnie rozpoznany jako główna przyczyna najbardziej powszechnych chorób przyzębia, rozpoczynamy od naddziałowego i poddziąsłowego jego usunięcia poprzez piaskowanie.
  • Zarzadzanie zmineralizowanym kamieniem nazębnym – po piaskowaniu następuje ukierunkowane usuniecie naddziąsłowego i poddziąsłowego kamienia nazębnego. Skupiamy się tutaj bardzo na ochronie tkanek, tzn. usuwamy kamień́ naddziąsłowy tylko tam, gdzie jest on widoczny. Poddziąsłowo kierujemy się pomiarami periodontologicznymi i zgłębnikowaniem. 
  • Po przeprowadzonym zabiegu nakładamy na czyste szkliwo substancję zawierającą leczniczą dawkę̨ fluoru.
  • Umawiamy pacjenta na wizytę kontrolną i cały cykl wizyt w zależności od indywidualnych potrzeb 
  • pacjenta.